NIEBIESKI PARASOL

270358
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:25

NIEBIESKI PARASOL

Post autor: 270358 »

Gorąco zachęcam wszystkich radców prawnych i aplikantów do BOJKOTU tegorocznej akcji NIEBIESKI PARASOL. Jeśli ktoś wierzy, że jest to akcja "dla biednych", to się grubo myli. Nie wierzą w to chyba same nasze władze, organizując dodatkowo NIEBIESKI PARASOL DLA BIZNESU. Niewtajemniczonym wyjaśniam, że jest to coroczna (ok. kwietnia)akcja - tydzień udzielania w siedzibach OIRP bezpłatnych porad prawnych. Kilka lat temu nasza była Pani Dziekan napisała (nie pamiętam czy w Par. Pozn. czy w Radcy Pr.), że takiej prezentacji najbardziej luksusowych marek aut jak w czasie akcji NIEBIESKI PARASOL jeszcze na Chwaliszewie 69 nie widziała. Z in. relacji wynika, że przychodzą tam ludzie w sprawach o dużej wartości majątkowej. Tylko dlatego, że jest to za darmo. Ta akcja psuje rynek. Ja sam kiedyś straciłem klienta. Był umówiony, ale jego żona wyczytała w Głosie wlkp o akcji Nieb. Par. - i odwołał wizytę. Po co płacić, jak można nie płacić. Bojkotujmy tę akcje zwłaszcza teraz, kiedy tak trudno o pracę w naszej profesji - na skutek postępującego od 2005r. metodycznego niszczenia zawodów prawniczych przez prawicowo-klerykalne rządy. Po pierwsze - ci co przyjdą po darmową poradę w życiu nie dadzą się zachęcić do przyjścia do radcy na warunkach komercyjnych, zwłaszcza ludzie bogaci (ci są najbardziej skąpi), poczekają na następną taka akcję albo gdzieś wyłudzą (a potrafią!) darmową pomoc prawną. Wiem to na podstawie prawie 30-letniego doświadczenia w zawodzie. Po drugie - kto uważa, że Ministerstwo sprawiedliwości i rząd docenią takie akcje i przestaną nas prześladować - ten jest w błędzie. Dla prawicowych oszołomów zawsze będziemy chłopcem do bicia. Stawek np. za sprawy z urzędu w życiu nie podwyższą, a na skutek corocznego dopływu do zawodu r. pr. i adwokata kilku tys. osób przy spadającym popycie - za parę lat będziemy bić się o urzędówki za 60 czy 120 zł. JAKO GRUPA ZAWODOWA NIE MAMY ŻADNEGO INTERESU BY WSPIERAĆ TAKIE AKCJE JAK NIEBIESKI PARASOL! TEGO, CO JEST NA SPRZEDAŻ, NIE DAWAJMY ZA DARMO![/b]
ODPOWIEDZ