Poznajmy się

Busz
Administrator
Posty: 941
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Poznajmy się

Post autor: Busz »

Witam wszystkich
Busz
Administrator
Posty: 941
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznajmy się

Post autor: Busz »

Witam wszystkich
Do zainicjowania powstania Forum radców prawnych i aplikantów z całej Polski. zainspirowało mnie inne FORUM. Forum, które skupia inną grupę prawników, którego sam jestem użytkownikiem już od kilku lat, na którym znalazłem wielu przyjaciół i wiele przydatnych informacji. Tamto Forum pozwala na wymianę doświadczenia zawodowego, służy przekazywaniu informacji, prezentacji swoich zainteresowań, poglądów.
Jednak tamto Forum jak wspomniałem jest to Forum innej korporacji prawniczej i nie zaspakaja mnie jako radcy prawnego z punktu widzenia zawodu, który wykonuję oraz przynależności do naszego samorządu.
Stąd wynikła wewnętrzna potrzeba powołania Forum, będącego platformą wymiany doświadczenia zawodowego radców prawnych, przedstawiania zagadnień prawnych, problemów funkcjonowania w naszym zawodzie, przekazywania informacji o szkoleniach, wyjazdach itd.
Stworzono osobny dział dla aplikantów aby mogli wymieniać swoje doświadczenia, przekazywać informacje dla swojej grupy.
Dział dla studentów powstał z myślą o osobach studiujących prawo, a pragnących uzyskać informacje na temat zawodu radcy prawnego i nie tylko.
Widząc potrzebę zwiększenia przepływu informacji z organów KRRP udostępniony został temat pod nazwą „z posiedzeń KRRP”.
Użytkownik Forum zawsze pozostanie anonimowy. Nawet dla Administratora pozostanie nieznany. Jeżeli sam się przedstawi to wtedy przy jego nazwie pojawi się imię i nazwisko.
Każdy z użytkowników Forum może zamieszczać treści nie naruszające postanowień Regulaminu i nie obrażające innych osób ani instytucji. I będzie to jedyne ograniczenie dla uczestników. Treści reklamowe zamieszczane na Forum będą usuwane.
Jak Forum będzie się rozwijało zależeć będzie tylko od nas samych. Czy chcemy aby w ogóle taka platforma zaistniała? Czekamy od Was na propozycje dotyczące działów, tematów itd.
Czekamy na osoby, które chciałyby funkcjonować jako moderatorzy tematów i działów.


A teraz o sobie.
Ryszard Dolata – radca prawny z poznańskiej Izby.
Pierwszy wyuczony zawód po Politechnice Poznanskiej informatyk, ale raczej specjalista od „hardwaru”. Potem dopiero prawnik. Jak mówią przyjaciele najlepszy informatyk wśród prawników i najlepszy prawnik wśród informatyków (chyba trochę na wyrost).
Moje zainteresowania: kolekcjonuję zegary, zegarki, lubię fotografować, interesuję się polityką, bardzo amatorsko jeżdżę na motorze. I w tych tematach chętnie się wypowiadam.
Janusz Kudła
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2013, 14:19

Re: Poznajmy się

Post autor: Janusz Kudła »

Witam,
Pozdrawiam pierwszych użytkowników, twórców i inicjatorów powołania tego FORUM. Dziękuję „BUSZującemu” Ryszardowi, za wkład w opracowanie FORUM oraz dążenie do jego wdrożenia. Popieram i będę popierał tą formę dyskusji i wymiany poglądów. Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem zapalonym informatykiem jak BUSZ, ale niewątpliwie jestem otwarty na nowe formy i możliwości wyrażania poglądów. To moje pierwsze FORUM w którym zamierzam uczestniczyć i mobilizować do tego innych. Nie wiem czy potrafię być dobrym „forumowiczem”, ale bez wątpienia chcę być dobrym słuchaczem i reagować na wpisy w zakresie swoich zainteresowań. Nawet nie wiedziałem czy na Forum, nazwać się z imienia i nazwiska czy może jakimś hasłowym skrótem. Użyłem imienia i nazwiska zakładając, że nie będę kontrowersyjny w poglądach choć teraz myślę, że to bez znaczenia. Ważne aby się zarejestrować i podjąć dyskusję w naszych sprawach. To jest FORUM dla swobodnego wyrażania myśli przez Radców Prawnych i Aplikantów i korzystajmy z tej formy.
Mój start w radcostwo, to początki lat dziewięćdziesiątych i zabiegi o to, aby mieć w kancelarii możliwie dobrą maszynę do pisania, bo reprezentuję pokolenie „50 plus”. Obecnie internet i komputer jest podstawowym narzędziem pracy i wiele tracimy, jeżeli nie korzystamy w pełni z jego możliwości. Stracimy także, jeżeli nie skorzystamy z możliwości wymiany poglądów na tym FORUM. Bez wątpienia łatwiej jest młodszemu pokoleniu, skoro zostało wychowane przy komputerze. Na nim jednak w tej sytuacji, spoczywa większa odpowiedzialność za aktywność na FORUM. Jednak na wszystkich, spoczywa odpowiedzialność za kierunki rozwoju naszego zawodu. A zatem za klasykiem, wzywam Was Radcy ! łączcie się w rozmowach na FORUM, budujcie to FORUM i korzystajcie z tego środka bez zahamowań.
Izba poznańska, oddając w nasze ręce to narzędzie bez wątpienia wykazała się otwartością dlatego, że może dzięki temu stać się bogatsza o poglądy, doświadczenia, uwagi i wątpliwości wyrażane na FORUM. Radcowie Prawni z naszej Izby - w perspektywie także mam nadzieję Radcowie innych Izb ! bo przecież to może być ogólnopolskie FORUM korporacji radców prawnych, mogą tą drogą wymieniać poglądy, opinie, informacje i kontakty.
Tworzymy korporację o ogromnym „potencjale wzrostowym” co do ilości, ale czy idzie za tym nasz rozwój jakościowy ? Wiedza o tym co się dzieje wokół nas i w naszym środowisku oraz w naszym zakresie działalności, to podstawa naszej korporacyjnej siły. „Deregulacja” w tej złej formie, jest wspierana także przez Radców, którzy wątpią w potrzebę współistnienia w ramach korporacji. Przyznajmy - wielu z nas wyraża wprost tego rodzaju wątpliwości. Tak jest najczęściej z powodu braku wiedzy o osiągnięciach korporacji przy jednoczesnej pogoni za klientem i często przekraczającej granice etyki radcowskiej "walce o byt" a także z powodu prostej skłonności do krytykanctwa i narzekania bez poparcia tego podstawową wiedzą o faktach.
Naszą powinnością jest uczestniczyć w tym FORUM i tą droga wymieniać poglądy w zakresie wiedzy prawniczej jak i wiedzy korporacyjnej. Masz pytania czy wątpliwości – poszukaj „swój dział” i je tutaj wyrażaj ! Rozmawiajmy konstruktywnie !

O sobie: Janusz Kudła Radca prawny OIRP Poznań - od 1990 r. prowadzę wspólnie z żoną Kancelarię w Koninie. Prywatnie jest pasjonatem podróży i przyrody. Urodziłem się w lesie a mówiąc wprost w leśniczówce, gdyż mój ojciec był leśniczym. Jestem myśliwym – poluję jednak ostatnio z mniejszym temperamentem - w ubiegłym roku nawet zrezygnowałem z członkostwa w konkretnym kole łowieckim i występuję jako „wolny” członek PZŁ. Chętnie korzystam z zaproszeń na polowania ale jednak w moim życiu, dominuje teraz kontakt z przyrodą bez brani pod ręką. Oczywiście posiadam broń ale jak zdecyduję się ją sprzedać, to zapewne kupię lepszy aparat fotograficzny
Busz
Administrator
Posty: 941
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznajmy się

Post autor: Busz »

Witam serdecznie i życzę przyjemnego buszowania po naszym forum :D
Busz
Administrator
Posty: 941
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznajmy się

Post autor: Busz »

Witam Mistrza i gratuluję pierwszego postu w dziale szkolenia.
W pełni przychylam się do gitary i ogniska :spoko:
Janusz Kudła
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2013, 14:19

Re: Poznajmy się

Post autor: Janusz Kudła »

Czy dla większego upowszechnienia FORUM, nie należy uznać za wskazane ułatwienie dostępu, przez zamieszczenie odnośnika na stronie Izby np. w KONTAKTACH ? Ostatnio koleżanka pytała mnie, jak wejść na forum i moje tłumaczenie tej drogi byłoby o wiele prostsze. Mimo, że nie jest to trudne, to jednak trzeba znać adres ! To taka moja drobna sugestia do Administratora.
Pozdrawiam
Janusz Kudła
Janusz Kudła
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2013, 14:19

Re: Poznajmy się

Post autor: Janusz Kudła »

Bardzo dziękuję za zamieszczenie czytelnej informacji i odnośnika do FORUM na pierwszej stronie naszej Izby.
Janusz
sorr
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:18

Re: Poznajmy się

Post autor: sorr »

Witam wszystkich. Jestem Tomek. Mam nadzieję, że forum się rozkręci ;)
Busz
Administrator
Posty: 941
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznajmy się

Post autor: Busz »

Witaj
Też mam taka nadzieję od dłuższego czasu ;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ