Legitymacje radcy prawnego z mikroprocesorem
Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2018 roku instalowanie certyfikatów podpisu kwalifikowanego i certyfikatu niekwalifikowanego na mikroprocesorze stykowym legitymacji nie będzie możliwe. Jest to związane z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących notyfikacji eID wprowadzonych Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do e-transakcji na rynku wewnętrznym.
Mikroprocesory wykorzystywane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. obecnie do produkcji legitymacji z możliwością osadzania certyfikatów podpisu elektronicznego nie uzyskały odpowiedniego certyfikatu eIDAS i PWPW aktualnie rozpoczęła procedurę wyboru nowego dostawcy chipów.
W związku z powyższym nie będzie możliwe zamawianie legitymacji z mikroprocesorem stykowym.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych proponuje w okresie przejściowym Użytkownikom legitymacji, którzy będą chcieli korzystać z podpisu elektronicznego kwalifikowanego i niekwalifikowanego tymczasowe rozwiązanie polegające na zakupie dodatkowej karty kryptograficznej w cenie 39,00 zł netto.
W załączeniu pismo Wiceprezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Michała Korwek informujące, jak postępować w przypadku nowych zamówień na legitymacje.
Załączniki: